February 27, 2024
Marc Stutzmann švýcarským šampionem v maratonu

V sobotu 13. srpna vybojoval Marc Stutzmann titul švýcarského šampiona v maratonu. Potvrdil tak skvělou formu před nadcházejícím etapovým závodem Swiss Epic, kterého se zúčastní společně s Martinem Stoškem.

80 kilometrů dlouhý závod v Grindelwaldu zvládl Marc v čase 4 hodiny, 23 minut a 54 sekund. O svém vítězství rozhodl v závěrečném kopci.

"Jeli jsme vysoké tempo od startu, ale já se cítil velice dobře. Snažil jsem se pohybovat co nejblíže čela a v posledním kopci jsem nastoupil. Najížděl jsem do závěrečného sjezdu s náskokem kolem 20 sekund a první příčku jsem udržel," okomentoval závod Marc.

Marc Stutzmann

Od úterý 15. srpna se Marc společně s Martinem Stoškem zúčastní etapového závodu dvojic Swiss Epic. Již nyní můžeme jezdce týmu Canyon Northwave řadit mezi favority na vítězství.

"Na Swiss Epic se těším. Zmobilizovat síly ale nebylo úplně jednoduché a musím přiznat, že na mě celkem dolehla únava z mistrovství světa, hlavně ve čtvrtek. Nicméně teď se už cítím zase dobře a včera jsem odjel kvalitní trénink i s nějakými intervaly. Na Swiss Epicu jsem startoval před 3 lety s Kristiánem (Hynkem, týmovým manažerem, pozn.) a závod se mi líbil. Letos by snad mohlo opět vyjít počasí a těším se na závodění s Marcem, aktuálním mistrem Švýcarska. Je taky ve formě, a tak si myslím, že by se nám mohlo dařit. Doufám, ze mě závodění ve dvojici s Marcem posune i technicky. On je skvělý technik a navíc tam většinu trailů zná," řekl k závodu Martin.

Martin Stošek

Swiss Epic startuje v úterý v Lenzerheide 51 kilometrů dlouhou etapou. Závodníci za pět etap minou známá horská střediska jako Svatý Mořic či Davos. Více informací o závodu či ze zákulisí týmu Canyon Northwave se dozvíte na sociálních sítích celku Canyon Northwave.

Také by vás mohlo zajímat
News
Závěrečný díl Světového poháru hostilo Snowshoe, Stošek šestý

Poslední závod světového poháru v maratonu se jel v americkém Snowshoe. Martin Stošek získal v náročném závodě 6. místo, na 7. příčce byl Marc Stutzmann a na 12. pozici dojel Andreas Seewald.
News
Andreas Seewald třetí na světovém poháru v Morzine

Ve třetím díle Světového poháru horských kol bere Andreas Seewald bronzovou medaili. Ve 100 kilometrů dlouhém závodě nestačil pouze na vítězného Kolumbijce Leonarda Paeze a druhého Itala Diega Rosu. Marc Stutzmann dojel do cíle na 15. pozici, Stefanie Dohrn závod nedokončila a Martin Stošek do závodu kvůli nemoci nenastoupil.
News
Světový pohár v maratonu pokračuje ve Francii

Tomáš Ježek

Třetí díl Světového poháru horských kol se jede v sobotu 16. září ve francouzském Morzine. Canyon Northwave MTB Team vstupuje do závodu v plné sestavě, startuje Martin Stošek, Marc Stutzmann, Stefanie Dohrn i Andreas Seewald.