February 27, 2024
Závěrečný díl Světového poháru hostilo Snowshoe, Stošek šestý

Poslední závod světového poháru v maratonu se jel v americkém Snowshoe. Martin Stošek získal v náročném závodě 6. místo, na 7. příčce byl Marc Stutzmann a na 12. pozici dojel Andreas Seewald.

Elitní muži se na start 100 km dlouhého závodu postavili ve středu 27. září již v 8:00. Na trati panovaly extrémní podmínky - zima, bahno, náročné technické sekce v kombinaci s převýšením přes 2 750 metrů udělaly ze závodu krutou jízdu.

Závodníci týmu Canyon Northwave se rvali se všemi nástrahami statečně a nejlepším výsledkem je 6. místo Martina Stoška. Švýcarský šampion Marc Stutzmann dojel na 7. příčce a německý šampion Andreas Seewald byl 12.

Martin Stošek v cíli

"Poslední díl byl masakr, neočekával jsem po nemoci žádnou velkou výkonnost, ale šlo to. Podmínky byly extrémní, bylo to celý na blátě, takže dost těžký a nebezpečný. Na začátku se to natáhlo, byl jsem na čele a závod se rozhodl v posledním kopci. Tam už jsem cítil, že jsem nerozzávoděnej. Jsem ale rád, že jsem přesto dokázal být vepředu," uvedl k závodu Martin, kterého nyní čeká posezónní odpočinek.

V celkovém pořadí je nejlépe umístěným jezdcem týmu Martin Stošek, jenž byl klasifikován na 10. pozici, a to i přesto, že jeden závod z čtyřdílného Světového poháru vynechal. Na 11. místě byl Andreas Seewald a 13. Marc Stutzmann.

Foto: Michal Červený

Také by vás mohlo zajímat
News
Andreas Seewald třetí na světovém poháru v Morzine

Ve třetím díle Světového poháru horských kol bere Andreas Seewald bronzovou medaili. Ve 100 kilometrů dlouhém závodě nestačil pouze na vítězného Kolumbijce Leonarda Paeze a druhého Itala Diega Rosu. Marc Stutzmann dojel do cíle na 15. pozici, Stefanie Dohrn závod nedokončila a Martin Stošek do závodu kvůli nemoci nenastoupil.
News
Světový pohár v maratonu pokračuje ve Francii

Tomáš Ježek

Třetí díl Světového poháru horských kol se jede v sobotu 16. září ve francouzském Morzine. Canyon Northwave MTB Team vstupuje do závodu v plné sestavě, startuje Martin Stošek, Marc Stutzmann, Stefanie Dohrn i Andreas Seewald.
News
Stošek a Stutzmann vítězí na Swiss Epic, Seewald a Dohrn na Grand Raidu

Tomáš Ježek

Jeden z nejúspěšnějších týdnů má za sebou Canyon Northwave MTB Team. Martin Stošek společně s Marcem Stutzmannem vybojovali vítězství na etapovém závodě Swiss Epic a v sobotu 19. srpna vyhrál Andreas Seewald a Stefanie Dohrn prestižní švýcarský maraton Grand Raid.