February 27, 2024
Andreas Seewald třetí na světovém poháru v Morzine

Ve třetím díle Světového poháru horských kol bere Andreas Seewald bronzovou medaili. Ve 100 kilometrů dlouhém závodě nestačil pouze na vítězného Kolumbijce Leonarda Paeze a druhého Itala Diega Rosu. Marc Stutzmann dojel do cíle na 15. pozici, Stefanie Dohrn závod nedokončila a Martin Stošek do závodu kvůli nemoci nenastoupil.

Elitní muži se na start ve francouzském Morzine postavili v sobotu 16. září již v 8:00. Andreas Seewald se na čele pohyboval již od startu, po dvou hodinách měl sice menší krizi, pak se ale dopkázal vzchopit a v cíli mu patřila bronzová příčka. Poprvé se tak  postavil na pódium v nově vzniklém Světovém poháru maratonců.

"Od startu jsem se cítil skvěle a věřil jsem si, že to bude dobré. Pak jsme měli s Marcem krizi, ale v kopci jsem se dokázal vzpamatovat a dostal jsem se na pódiové umístění, které jsem udržel. Jsem velmi rád, že to vyšlo, a to i přesto, že se mi dnes nejelo nejlépe," okomentoval závod Andreas.

Andreas Seewald v cíli

Dle představ se závod nevyvedl Marcu Stutzmannovi, který dojel na 15. pozici. Kvůli nemoci se na start nepostavil Martin Stošek, dle jeho slov by měl být ale brzy v pořádku. Špatný den měla i Stefanie Dohrn, jež závod nedokončila.

Další díl světového poháru v maratonu se jede přesně za 10 dní, a to v americkém Snowshoe, kde bude tým Canyon Northwave reprezentovat Marc Stutzmann, Andreas Seewald a Martin Stošek.

Více informací ze zákulisí týmu se dozvíte na sociálních sítích, sledujte nás na Facebooku i Instagramu!

Také by vás mohlo zajímat
News
Závěrečný díl Světového poháru hostilo Snowshoe, Stošek šestý

Poslední závod světového poháru v maratonu se jel v americkém Snowshoe. Martin Stošek získal v náročném závodě 6. místo, na 7. příčce byl Marc Stutzmann a na 12. pozici dojel Andreas Seewald.
News
Světový pohár v maratonu pokračuje ve Francii

Tomáš Ježek

Třetí díl Světového poháru horských kol se jede v sobotu 16. září ve francouzském Morzine. Canyon Northwave MTB Team vstupuje do závodu v plné sestavě, startuje Martin Stošek, Marc Stutzmann, Stefanie Dohrn i Andreas Seewald.
News
Stošek a Stutzmann vítězí na Swiss Epic, Seewald a Dohrn na Grand Raidu

Tomáš Ježek

Jeden z nejúspěšnějších týdnů má za sebou Canyon Northwave MTB Team. Martin Stošek společně s Marcem Stutzmannem vybojovali vítězství na etapovém závodě Swiss Epic a v sobotu 19. srpna vyhrál Andreas Seewald a Stefanie Dohrn prestižní švýcarský maraton Grand Raid.